Професионалисти и любители на бягането се състезаваха за „Мисионис Трейл“

Търговище бе домакин на първото в региона състезание по планинско бягане „Мисионис Трейл“, което се проведе на 13 ноември 2016 г. В състезанието, организирано от клуба по ориентиране „Вариант 5“, участваха професионалисти и аматьори на възраст между 3 и 69 години. Сред основните спонсори на събитието беше Комплекс „Белият кон и Рай“, който осигури нощувки за участниците и подари на победителите уикенд ваучери за двама.

Регистрацията за участие започна рано сутринта, а на официалния старт в 11:00 ч. се включиха 135 състезатели от цялата страна. Най-малките пробягаха разстоянието от 1,5 км., а дългата дистанция беше 15 км. За да достигнат крайната точка, състезателите в най-тежката дистанция пробягаха два пъти разстоянието до хижа „Младост“.

Първа сред жените-бегачи в най-тежката дистанция стана Антония Григорова от търговищкия клуб „Вариант 5“, с време 93,54 минути. Победител при мъжете е Шабан Мустафа от „Шампион“ Сунгурларе – 68,56 минути.

Кметът на Търговище д-р Дарин Димитров лично награди победителите и им пожела успех в бъдещите спортни начинания.